Cătălin Drulă, Ministrul Transporturilor, a anunțat astăzi pe pagina oficială de Facebook că începe ridicarea platformei de lucru de la podul suspendat de la Brăila. Redăm, mai jos, postarea integrală a ministrului:

„Un început bun de săptămână pe infrastructură.
Începe ridicarea platformei de lucru la Podul suspendat de la Brăila.
Este un pas important pentru proiect – cu ajutorul acestei platforme sau «catwalk», în termeni tehnici, se vor trage cele două cabluri de oțel peste pod, care vor susține tablierul.
Ridicarea totală a platformei de lucru se finalizează în 2 luni și jumătate, dar lansarea efectivă a cablurilor merge în paralel cu acest proces și începe la vară.
Cablurile cântăresc împreună nu mai puțin de 6.700 de tone, iar fiecare dintre ele are o lungime de 2 km.
Construcția drumurilor de legătură a început deja pentru primii 7 km și în perioada imediat următoare vom avea șantier deschis pentru toată lungimea acestora (23 km).
Podul de la Brăila va avea o deschidere centrală de 1120 de m și o lungime totală de 2 km.“
I’m impressed, I have too admit. Seldom do I encounmter a blog that’s bkth eqully educfative annd amusing, annd llet me tell you, you’ve hit tthe nail onn the head.
Thee problesm is somethng that nott enough fopks are
speaking inteligently about. Now i’m ver hzppy I stumbled across thiss in myy seardch foor something relatring too this.
Feel free too visit myy blog – xmxxtube bokep